ПН-ПТ: 9-18
СБ-ВС: 10-15.
Online: 24/7

В корзине пусто!

Найменші годинники в світі

Дивовижні розробки та сучасні девайси не перестають дивувати публіку. Якщо не так давноми розповідали про найбільший годинник, то прийшла черга поділитися з вами повністю їх протилежностями, і розповісти які є самі маленькі і крихітні ходики.

Елегантна комаха

Наш співвітчизник українець Микола Сядристий, відомий мініатюрист створив найменші у світі хронометри, і помістив їх у очей бабки. У них приблизно 130 деталей, розмір яких соті і тисячні частки міліметра, виконані вони із сталі і з'єднані рубінами, для більшої міцності. Як вони «цокають» розчути практично неможливо, але, глянувши на них через збільшувальне скло можна розглянути хід хвилинної стрілки.

Гіннес рекорд

Швейцарський бренд Jaeger-LeCoultre відомий у світі найскладнішими механічними годинниками, які виконані в незвичайному ракурсі і дизайні. Їх знаменитий Calibre 101 - занесений в Книгу Рекордів Гіннесса - як найменший за розміром серійний механізм. Він має розмір в ширину 0,46 см, і в довжину 1,2 см, збирається природно вручну, і має дороге огранювання. Корпуси та браслети виконані з платини і білого золота, а також інкрустовані діамантами.

Не в довжину, а в товщину

Також можна назвати самими маленькими ходиками революційну модель Piaget Altiplano 900P. Товщина механізму разом з корпусом налічує 3,65 мм, модель складається з 145 деталей, випускається в корпусі з білого золота, і має частково відкритий механізм. Але в книгу Рекордів була занесена модель бренду Concord, що має назву DeliriumIV. З'явилася вона в 1980 році, мала кварцовий механізм, і товщина її була 0,98 мм. Батарейки для настільки тонких хронометрів під замовлення робила фірма Renata, одна з найпопулярніших компаній, яка виробляє елементи живлення для наручних аксесуарів.

Рекордний атом

При слові «Атомний годинник» багато людей представляють громіздку установку, що займає невелику кімнату. Але фахівцям двох лабораторій Sandia National Laboratories і Draper Laboratory спеціально під замовлення Управління перспективних дослідницьких програм Пентагону DARPA розробили перший наручний атомні ходики. Сам чіп називається CSAC (Chip Scale Atomic Clock) і має товщину 1,3 см, і поміщений в корпус 3,5х3,5 см. Так що вони не займають кімнату, а акуратно розміщуватимуться у вас на зап'ясті.

Звичайно ж, всі вище перераховані моделі хоч і виробляються серійно, але мають обмежений випуск. Збираються вони, як правило, вручну, а на це йде дуже багато часу, і випустити на рік понад 50 аксесуарів не під силу навіть найшвидшим майстрам. Це дуже кропітка, і тонка робота, гідна захоплення. Адже багато деталей у кілька сот менше людського волоса, і вимагає обережного ставлення. Тому ціна на такі вироби не маленька, і кожен такий екземпляр гідний поваги.