ПН-ПТ: 9-18
СБ-ВС: 10-15.
Online: 24/7

В корзине пусто!

Поради по догляду за механічними годинниками

Механічні годинники вимагають більш ретельного догляду і дбайливого відношення, ніж кварцові. Але у них є величезний плюс - механіка може прослужити набагато довше кварцових моделей, тільки варто слідувати нехитрим і легким правилам.

Профілактика

Механічні моделі люблять постійну перевірку працездатності, вимагають регулярну змазку і коригування точності ходу. Бажано дану процедуру робити раз на 4-6 років в офіційному сервісному центрі, список яких можна знайти в паспорті, який йде в комплекті.

Як заводити

Якщо у вас годинник з ручним заводом, рекомендуємо заводити їх в один і той же час, при цьому обов'язковою умовою є зняти їх з зап'ястя. Цим ви виключаєте нерівномірний тиск на заводний ключ, який є одним з найбільш вразливих місць ускладненого механізму. Також слід крутити коронку не до упору, а до того моменту, поки ви не відчуєте легкий опір. Тобто, повертаючи головку, ви закручуєте заводну пружину, яка в 4 рази тонше людської волосини, якщо докласти трохи більше зусиль, ви просто її порвете, і дороги до майстра вам не уникнути.

Спорт

Ні в якому разі не займайтеся активними видами спорту в механіці, для цього є спеціально захищені кварцові годинники. Практично всі сучасні механічні моделі наділені протиударною системою Incabloc, яка захищає тендітні деталі від мінімального фізичного впливу. Іншими словами, якщо ви їх несильно вдарите, механізм не пошкодиться, але не варто в них кататися на велосипеді, грати в футбол або ще гірше забивати цвяхи :).

Ставлення до води

Волога - головний і найнебезпечніший ворог металевих деталей. Є моделі, в яких не можна навіть мити руки, а є з підвищеним вологозахистом. Для останніх, обов'язковою умовою є загвинчена заводна головка і задня кришка. Перед зануренням не забудьте все перевірити, щоб заводна коронка, і кнопки були щільно притиснуті до корпусу, щоб уникнути попадання води всередину.

Необхідність періодично заводити

Якщо у вас кілька аксесуарів, не дозволяйте щоб механічний годинник довго лежав без руху. Вся справа в мастилі, яким покриті деталі, воно має властивість загусати, що не коректно надалі відобразиться не тільки на точності ходу, але і на роботу в цілому. Для таких випадків у продажу є спеціальні скриньки, що забезпечують їх безупинний хід.

Бережіть від електромагнітних хвиль

Не варто також зберігати ваш наручний аксесуар поблизу аудіо, відео та іншої побутової техніки, яка випромінює електромагнітні поля - вони негативно позначаються на точності ходу. При сильному намагнічуванні металевих деталей, їх можна розмагнітити у майстра, але не рекомендується доводити годинник до такого стану.

Перепади температур

Бережіть ваш годинник від різких перепадів температур, і не відвідуйте сауну і лазню в них. Мастило при негативних температурах застигає, а при різкому перепаді температури деталі механізму можуть деформуватися.

Наприкінці хочу доповнити - допустима норма відхилення механіки до 3-х хвилин в день, що набагато більше, ніж у кварцу, адже на точність їх ходу впливає багато факторів:

- становище в просторі;

- в якому положенні заводна пружина - розкручена або закручена;

- магнітні поля;

- перепад температур і т.д.

Якщо похибка вище зазначених параметрів, варто звернутися в сервісну майстерню, і запам'ятайте - ні в якому разі не розкривайте задню кришку самостійно. Навіть найменша порошинка, яка потрапила в механізм, може порушити його роботу. А висококваліфіковані працівники зможуть провести його профілактику, відкоригують хід стрілок, і не порушать герметичність.