ПН-ПТ: 9-18
СБ-ВС: 10-15.
Online: 24/7

В корзине пусто!

Поради по догляду за кварцовим годинником

Кварцові наручні годинники менш вибагливі і потребують додаткового догляду менше ніж механічні, але при правильних умовах експлуатації ваш аксесуар прослужить набагато довше. Ми вирішили підготувати коротку статтю про те, як продовжити термін служби вашого годинника.

Заміна елемента живлення

Не варто доводити годинник до повної зупинки механізму. Якщо ви помітили, що в добу стрілки відстають на 15-20 хвилин, значить, слід віднести годинник в сервісний центр для заміни батарейки. Рідко, але бувають випадки, коли елемент живлення починає текти, або здуватися, тим самим, завдаючи пошкодження механізму вашого годинника. Теж не рекомендую міняти батарейку в метро або у некваліфікованих фахівців, у перших не призначені умови - пил, бруд який «літає» в підземці з легкістю може потрапити під задню кришку. Другі можуть порушити герметичність, подряпати корпус або зачепити контакти. Якщо ваша модель ще на гарантійному обслуговуванні, віднесіть туди, де ви їх купили, або знайдіть адресу офіційного сервісного центру в документах, що додаються при покупці, там точно зроблять все як треба. Ця рада в принципі актуальна і в післягарантійному випадку.

Порушення вологозахисту

Перед покупкою поцікавтеся у продавця про водонепроникність вашого майбутнього годинника. Всі солідні марки, на кожному примірнику, на задній кришці або/і циферблаті, вказують, на скільки аксесуар захищений від вологи:

- Мінімальна захист - water resist, 3atm. (3 bar., 30 метрів), 5atm. (5 bar., 50 метрів);

- Які призначені для плавання на поверхні і пірнання з трубкою 10atm. (10 bar, 100 метрів)

- Пірнання зі спеціальним обладнанням - від 20atm. (20 bar, 200 метрів) або з маркуванням «divers».

Перед кожним зіткненням з водною стихією, перевіряйте, чи міцно заводний ключ прилягає до корпусу, не натискайте функціональні кнопки під водою, адже найчастіше саме так волога потрапляє всередину.

Зміна температур

Ніякий годинник не любить різких перепадів температури, це дуже сильно впливає на його точність, якщо тільки модель не морозостійка. На холоді металеві деталі механізму мають властивість «стискатися», на спеці - навпаки, розширюються. Тим самим вони деформуються, що не дуже добре для механізму. Щоб уникнути даної неприємності, рекомендую в холодну пору годинник ховати під верхнім одягом, а влітку берегти від прямих сонячних променів.

Перед відвідуванням сауни залишайте ваш аксесуар за межами. Зайва волога і велика температура не тільки негативно вплине на деталі з металу, а й матиме негативний вплив на герметичні прокладки

Вплив магнітних хвиль

Кварцовий механізм не боїться слабких магнітних хвиль, але все-таки не варто постійно зберігати годинник біля приладу, який їх випромінює. Якщо ваш наручний аксесуар не вдалося вберегти від впливу магнітного поля, радимо звернутися в майстерню, щоб розмагнітити. Однак, якщо це не відбудеться, тоді можете попрощатися з улюбленою моделлю і сміливо починати вибирати іншій годинничок.

Технічні поради

У багатьох кварцових моделях є вікно з датою, і кожен день вона перекладається самостійно, але так як диск з числами має стандартний 31 день, то у місяці, де днів менше, доводиться число переводити вручну. Ні в якому разі не рекомендується це робити з 9:00 вечора і до 3-ї ночі. У цьому проміжку часу задіяний автоматичний переклад, і можна легко порушити даний механізм.

Майстри в сервісних центрах радять не переводити дату, або стрілки, коли годинник знаходиться на зап'ясті, так як заводний ключ виготовлений з тонкого металу, який можна легко погнути.